Akcesoria dla zwierzaków

Akcesoria dla zwierzaków

Zwierzęta pod pewnymi względami są podobne do ludzi. Większość miłośników psów czy kotów twierdzi nawet, że zwierzęta odczuwają takie same emocje, jak robi to człowiek. Nic więc dziwnego w tym, ze coraz więcej osób chce stworzyć swoim pupilom taki dom, w którym zwierzęta będą czuły się bezpiecznie. Wbrew pozorom zapewnienie dobrobytu psu czy kotu wcale nie jest proste. Sprawę znacznie ułatwia właścicielom rynek zoologiczny, który oferuje miłośnikom zwierząt naprawdę szeroką ofertę akcesoriów dla zwierząt oraz karm bogatych w witaminy i cenne minerały. Warto wiedzieć, jak dobierać przede wszystkim pokarm, ponieważ okazuje się, że sprawa wcale nie jest prosta. W zależności od wieku czy stanu zdrowia, pies i kot muszą mieć odpowiednio dobieraną karmę. To samo dotyczy zresztą różnego rodzaju przysmaków czy akcesoriów takich jak legowiska, smycze czy kuwety.

Legowiska dla psów i kotów

W zależności od wieku i rozmiaru pies i kot czują się komfortowo w specjalnie przygotowanym legowisku, które należy wyłącznie do pupila. Warto pamiętać, by małemu zwierzakowi kupić legowisko „na wyrost”, ponieważ zwierzęta – przede wszystkim większe rasy psów – dość szybko stają się większe. Należy również pamiętać, że jedno legowisko przeznaczone jest dla jednego zwierzaka. Posiadając więcej psów czy kotów należy zaopatrzyć się w więcej przedmiotów tego typu. Poczucie przynależności to ważna sprawa, dlatego nasz przyjaciel powinien mieć miejsce tylko dla siebie. Niekiedy bywa jednak oczywiście tak, że zwierzaki same pojawiają się na legowisku drugiego pupila. W dużej mierze takie zachowania zależą od charakteru zwierząt.

Kuwety dla kotów

Koty domowe z reguły załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w domu, dlatego warto pamiętać, by postawić w łazience czy przedpokoju wystarczająco dużą kuwetę ze specjalnym piaskiem, który zbryla zanieczyszczenia pozostawione przez zwierzaka. Podobnie jak z legowiskiem, w domu musi być tyle kuwet, ile kotów. Należy także zadbać o to, by każdego dnia zająć się opróżnianiem kuwety. Im lepszy będzie piasek, tym łatwiejsze zadania zostanie postawione przed właścicielem.

Smycze i akcesoria dla zwierząt

Dobra smycz przysłuży się nie tylko psom, ale także kotom. Coraz częściej koty stricte domowe, mieszkające na przykład w blokach i niewychodzące samodzielnie na dwór są wyprowadzane przez właścicieli na spacery okolodomowe. Warto pamiętać, że wybór smyczy ma duży wpływ na komfort i bezpieczeństwo zwierzaka. Obroża nie może uciskać szyi, a doczepiona smycz powinna bezpiecznie przylegać to tej ostatniej. Na rynku można znaleźć wiele różnorodnych smyczy, a ich dobór zależy od wieku zwierzęcia czy jego wielkości i charakteru.

Jedzenie i przysmaki dla zwierzaka

W zależności od wieku zwierzaka powinniśmy dostosować karmę do jego potrzeb. Na szczęście na rynku zoologicznym znajduje się szeroki wybór karm oferowanych przez producentów. Oprócz standardowego jedzenia w sklepach internetowych i tradycyjnych można znaleźć różnego rodzaju przysmaki dla psów, kotów, a nierzadko także dla innych zwierząt domowych (nawet najbardziej orientalnych i niezwykłych). Okazuje się, że przysmaki mogą pełnić rolę nagrody dla pupila, dlatego często wykorzystuje się je przy tresurze lub kształtowaniu jakichś pożądanych umiejętności. W zależności od wieku karma powinna być dostosowana pod względem twardości oraz ilości witamin. Małe psy powinny spożywać mokrą karmę, a podczas podawania karmy suchej ta ostatnia w początkowych miesiącach życia powinna być zmiękczana, na przykład w wodzie. Taka sama sytuacja dotyczy psów starszych. Analogicznie jedzenie dla innych zwierzaków domowych także musi być przystosowane do wieku i potrzeb. Małym pupilom podaje się witaminy i minerały odpowiedzialne za poprawny wzrost, po to, by zwierzak miał w przyszłości dużo sił i oczywiście zdrowe kości.

Posiadanie zwierzaka wiąże się z dużą odpowiedzialnością, jednak dzisiaj rynek zoologiczny znacznie ułatwia sprawę właścicielom psów, kotów czy innych zwierząt domowych. Często okazuje się, że kupno legowiska czy wygodnej smyczy zbliża zwierzaka do właścicieli oraz innych domowników. Wydaje się bowiem, że nasi pupile rzeczywiście potrafią czuć naszą sympatię zaangażowanie w relację. Nawet gdy na co dzień nie zawsze umieją to okazywać. Warto przy okazji różnego rodzaju zakupów korzystać nie tylko ze sklepów tradycyjnych, ponieważ wiele możliwości (na przykład dowóz do domu i liczne promocje) dają nam dzisiaj internetowe sklepy zoologiczne.