Mieszkania. Poznań. Winogrady?

Mieszkania. Poznań. Winogrady?

Zarówno sprzedaż jak i kupno mieszkania jest obecnie trudną sztuką. Przedstawiciele obu opcji muszą bowiem stawić czoła wielu wyzwaniom, gdyż tylko to gwarantuje im osiągnięcie ostatecznego sukcesu. Czy sprzedaż lub kupno mieszkania w Poznaniu rzeczywiście dostarcza solidnej dawki emocji? Na co warto zwracać uwagę zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku?

Sprzedam mieszkanie – tylko jak?

Ci, którzy chcieliby pozbyć się swojego mieszkania z pewnością powinni zacząć od zamieszczenia oferty na właściwych stronach internetowych. Im jest ich więcej tym większe jest również prawdopodobieństwo szybkiej sprzedaży niechcianej nieruchomości. Ogłoszenie powinno być atrakcyjne i zawierać podstawowe oraz znaczące dla nabywcy informacje. Z pewnością w ich skład wchodzi wielkość nieruchomości, jej stan, sugerowana cena, lokalizacja i kilka podstawowych atutów. Do dobrze przygotowanego tekstu powinny być zamieszczone zachęcające do oglądania mieszkania zdjęcia. Najlepiej robić je za dnia, gdy światło słoneczne uatrakcyjnia nasze lokum. Na fotografii powinny znaleźć się czyste i zadbane pomieszczenia. Nie ma tu zatem mowy o bałaganie, nieuporządkowanych rzeczach czy zagracających jakiś pokój meblach. Mieszkanie ma sprawiać wrażenie przestronnego i funkcjonalnego pomieszczenia, w którym samemu chciałoby się mieszkać. Niezbędne jest również jego odpowiednie przystosowanie do odwiedzin potencjalnych nabywców. Czystość to tylko połowa sukcesu. Warto zadbać zatem o inne mankamenty np. pomalowanie ścian, umycie okien czy podłóg, naprawienie kapiącego kranu, popsutych mebli czy skrzypiących drzwi. Jeśli samemu nie mamy głowy do takich rzeczy warto zaufać firmie specjalizującej się w przygotowaniu mieszkań pod sprzedaż. Są one ostatnimi czasu bardzo modne, zwłaszcza na zachodzie Europy. W Polsce tego rodzaju przedsiębiorstwa pojawiły się stosunkowo niedawno, ale na rynku funkcjonuje już ich sporo. Tego rodzaju firmy doskonale wiedzą, jakich metod użyć, aby mieszkanie stało się bardziej atrakcyjne dla potencjalnego nabywcy.

Kupię mieszkanie – tylko które?

Strony internetowe obfitują w ogłoszenia sprzedaży różnych mieszkań. Chcąc nabyć własne lokum na wstępie należy zastanowić się nad swoimi potrzebami i możliwościami finansowymi. Dobrze określić zatem maksymalną stawkę, jaką możemy wydać na zakup wymarzonego mieszkania, jego wielkość, liczbę potrzebnych nam pokoi, lokalizację itp. Wybierając interesujące nas ogłoszenia dobrze umówić się na wizytację mieszkania za dnia. Światło słoneczne może być bowiem naszym sprzymierzeńcem i pokazać nam coś, czego na zdjęciach np. widać nie było. Oglądając nieruchomość trzeba zwrócić uwagę na jej stan techniczny, konieczność przeprowadzenia remontu, sąsiedztwo i bezpieczeństwo w całej okolicy. Warto zajrzeć również do ksiąg wieczystych, aby sprawdzić sytuację budynku, w którym mieści się nasze mieszkanie oraz do planów zagospodarowania przestrzennego, dzięki którym dowiemy się czy dotąd spokojna okolica może w przyszłości zamienić się dzielnicę fabryczną. Dobrze, gdy interesujące nas mieszkanie zlokalizowane jest w pobliżu dogodnego połączenia komunikacyjnego, budynków edukacji czy sklepów. To zdecydowanie uatrakcyjnia rozpatrywaną przez nas ofertę. Pamiętajmy również o możliwości negocjacji ceny. Jeśli wydaje nam się ona zbyt wygórowana warto zapytać właściciela o mały upust. Jeśli rzeczywiście zależy mu na sprzedaży nieruchomości to nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby zgodził się on na zniżkę.

Mieszkania w Poznaniu – Winogrady

Jedną z najbardziej obleganych obecnie poznańskich dzielnic w kwestii zakupu nowego mieszkania są Winogrady. Znajdują się one stosunkowo blisko centrum miasta, a okolica tej dzielnicy jest bardzo spokojna. Na Winogradach znajduje się również wiele budynków związanych z edukacją, relaksem i rozrywką. Dogodne połączenie komunikacyjne jest również solidnym atutem, który zdecydowanie wpływa na ostateczne decyzje potencjalnych nabywców. Mieszkańcy, którzy przenoszą się do tej dzielnicy cenią sobie jej spokój, ciszę i oddalenie od tłoku i hałasu ulicznego. Jak znaleźć mieszkanie w takim miejscu? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę mieszkania Poznań Winogrady i przejrzeć dodawane ogłoszenia. Zarówno te z rynku wtórnego, jak i te z rynku pierwotnego.