Zespół na wesele, a może DJ? Jaką oprawę muzyczną wybrać?

Zespół na wesele, a może DJ? Jaką oprawę muzyczną wybrać?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Zazwyczaj tylko raz stajemy na ślubnym kobiercu, dlatego w tym szczególnym dniu wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. Niestety często stres robi swoje, a my sami zapominamy o szczegółach i różnych elementach składowych samego przyjęcia czy uroczystości ślubnej w Kościele. Ważne jest zatem to, by już zawczasu (często nawet rok czy dwa lata przed) zaplanować pewne kwestie.

Istotny w tym kontekście jest chociażby wybór Sali, na którą nierzadko czeka się latami (jeśli pozostaje atrakcyjna pod względem estetycznym, lokalizacyjnym i cenowym). Równie ważna jest kwestia oprawy muzycznej, której na weselu po prostu nie może zabraknąć. Podobnie jak w przypadku Sali, zespół na wesele powinien być zarezerwowany ze znacznym wyprzedzeniem. Nie warto zatem czekać. Jeśli znamy datę ślubu, od razu powinniśmy rozpocząć poszukiwania wymarzonego „bandu” bądź DJ-a. Jak się bowiem okazuje, opcje w przypadku oprawy muzycznej są dwie. Niektórzy decydują się na tradycyjny zespół muzyczny, inni stawiają na pomysł bardziej nowoczesny, czyli oczywiście na wspomnianego już wcześniej DJ-a. Która opcja jest lepsza? Kto sprawdzi się bardziej? Wbrew pozorom odpowiedzi na te pytania nie są proste i zależą od kilku istotnych czynników.

Zespół na wesele – jak znaleźć wymarzony, sprawdzony band?

Odpowiedź na pytanie zawarte w podtytule jest całkiem prosta. Najlepiej wybierać kapele z tak zwanego „polecenia”. Jeśli nasi przyjaciele lub bliska rodzina korzystali z usług danego zespołu, mogą nam powiedzieć wiele o jego specyfice. Jeszcze lepiej, gdy sami bawiliśmy się na weselu, na którym grał interesujący nas zespół. W poszukiwaniu kapeli z pewnością pomoże nam również internet, w którym zarówno kapele, jak i klienci (np. pary młode) zamieszczają filmiki z imprez weselnych. Czasami na spotkaniu zespół sam prezentuje parze młodej kilka piosenek. Dzięki temu na własne oczy (oraz na własne uszy) możemy przekonać się, czy zespół rzeczywiście nam odpowiada. Tak mniej więcej działa http://kawkamusicband.pl zespół na wesele.

DJ – gdzie szukać sprawdzonego i doświadczonego DJ-a?

W ostatnim czasie popularnością cieszą się usługi weselne DJ-ów. Jak się okazuje, zatrudnienie takiej osoby jest nie tylko tańsze, ale również pod pewnymi względami ciekawsze. Z drugiej strony w przypadku DJ-a możemy zapomnieć o muzyce na żywo, przy której wielu z nas bawi się najlepiej.

Wydaje się zatem, że decyzja w ostatecznym rozrachunku jest całkiem prosta. Musimy po prostu odpowiedzieć sobie na pewne pytania. Czego oczekujemy od oprawy muzycznej? Zależy nam na żywej muzyce, a może chcemy, by na weselu pojawiły się piosenki, których z reguły nie zaśpiewa i nie zagra przeciętna kapela? Oba rozwiązania można zresztą połączyć. Bardzo często zespoły muzyczne posiadają odpowiedni sprzęt, by na przykład w czasie przerw „puszczać” muzykę z dostarczonych przez parę młodą płyt. Być może jest to właśnie idealne rozwiązanie, na które liczy większość osób poszukujących zespołu na wesele?